Filia w Domaszkowie

Maluchy w Bibliotece

19.03.2015r. naszą filię odwiedziły maluchy z domaszkowskiej "zerówki". Posłuchały o pracy Biblioteki i bibliotekarza, pooglądały książki,dowiedziały się jak korzystać z bibliotecznych zbiorów, otrzymały karty czytelnika oraz na zachetę zostały poczęstowane słodyczami - może to właśnie słodycze uczynią z nich wiernych czytelników?

 

NOWE KSIĄŻKI!

       Wszystkich miłośników "dobrej książki" serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki!

Księgozbiór Biblioteki w Domaszkowie wzbogacił się o 90 nowych książek. Wsród nich znalazło się wiele nowości wydawniczych, literatury dla kobiet, literatury sensacyjnej oraz literatury faktu i reportażu. Mamy również wiele ciekawych propozycji książkowych dla dzieci i młodzieży. Na pewno każdy czytelnik znajdzie cos dla siebie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Photo

"A JAK ALBUM"

        Dnia 17.09.2014r. w naszej bibliotece odbyły sie spotkania z pierwszoklasistami. W zajęciach wzięły udział dwie klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej w Domaszkowie. Dzieci właśnie poznały pierwszą literę alfabetu, dlatego też tematem przewodnim zajęć było nawiązanie do literki "A" poprzez zapoznanie się z różnymi albumami znajdującymi się w naszym księgozbiorze. Dzieci miały również możliwość zapisać się do biblioteki i tym samym stać się jej pełnoprawnymi czytelnikami. Ponadto spotkanie miało  na celu zachęcić wszystkich do samodzielnego korzystania za zbiorów bibliotecznych.

Photo Photo

Photo Photo

 

 

TAJEMNICE PODZIEMIA

W tej bibliotece wypożyczysz:

                                             

TO PIERWSZA KSIĄŻKA O SOLIDARNOŚCI WALCZĄCEJ !

"To połączenie reportażu historycznego i literatury przygodowej. Gdy się czyta co wyprawiali działacze Solidarności Walczącej, to włosy stają dęba." 

(Bogdan Rymanowski, dziennikarz TVN24)

 

"FERIE CZAS ZACZĄĆ"

           Od dnia 17.02.2014r. do 28.02.2014r. - jak co roku- w Domu Kultury w Domaszkowie odbywały się półkolonie dla dzieci. Biblioteka miała również swój udział w organizacji i przeprowadzaniu różnych zajęć. Wśród zajęć kulinarnych, plastycznych, komputerowych i sportowych nie zabrakło także pracy z książką. Dzieci wykonywały m.in. kartki okolicznościowe w których pojawiły się wiersze polskich poetów. Ku uciesze organizatorów półkolonie przebiegały w bardzo radosnej atmosferze.

Photo Photo

 

"FERIE Z KSIĄŻKĄ"

        Od 10.02.2014r. w bibliotece rozpoczęliśmy akcję promowania czytelnictwa, która polegała na zachęcaniu czytelników (szczególnie tych najmłodszych) na spędzaniu ferii zimowychw w "towarzystwie" ulubionej książki. Dzięki temu dzieci w licznych grupach odwiedzały bibliotekę i każde z nich opuszczało nas z ulubioną książką w ręku. Nie zabrakło również wielu rozmów na temat ciekawych książek i postaci z bajek.

Photo

 

"Z KSIĄŻKĄ ZA PAN BRAT"

             Dnia 24.01.2014r. w bibliotece miało miejsce spotkanie z uczniami  pierwszej klasy Szkoły Podstawowej. Pierwszoklasiści zapoznali się z naszą biblioteką, po czym wszyscy otrzymali własną kartę czytelnika, dzięki której zostali oficjalnymi czytelnikami biblioteki w Domaszkowie.                   Dodatkowo dzieci utrwaliły sobie wiersze polskich poetów - "Okulary"           J. Tuwima oraz "Paweł i Gaweł" A. Fredry.

Photo

 

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE!

             W dniach 29.10.2013r. oraz 30.10.2013r. naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola w Domaszkowie. Spotkania te miały charakter lekcji bibliotecznej, na której dzieci poznały zasady funkcjonowania i działalności biblioteki. Zapoznały się również z regulaminem oraz zasadami odpowiedniego zachowania się w placówkach bibliotecznych.                                        Spotkanie odbywało się w bardzo wesołej atmosferze, dzieci chętnie zadawały pytania i przeglądały bajki, które je zaciekawiły. Na koniec mali goście podarowali bibliotece przepiękny prezent- rysunek z dedykacją, który ozdobił naszą placówkę.

                              Photo      

 

      


            PROGRAM MAK+ W NASZEJ BIBLIOTECE!

         Biblioteka w Domaszkowie jest w trakcie wprowadzania systemu katalogowego MAK+. Jest to elektroniczny system biblioteczny, dzięki któremu nasza biblioteka zostanie skomputeryzowana. MAK+ ułatwia katalogowanie i pozwala na uniknięcie błędów, które zdarzają się przy ręcznym wprowadzaniu danych.                                                                        W bibliotece trwają juz prace nad wprowadzaniem do systemu księgozbioru naszej biblioteki, w związku z tym, z czasem każdy czytelnik będzie mógł sprawdzić poprzez Internet dostępność książek.

                             

 

NOWOŚCI ! NOWOŚCI !

            Dnia 02.10.2013 r. do naszej biblioteki trafiły nowe ksiażki - 98 sztuk! Wśród nich jest wiele nowości wydawniczych, część literatury dla dorosłych, część literatury młodzieżowej, nie zabrakło również ksiażek dla najmłodszych czytelników.                                                                                Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, więc zachęcamy do odwiedzania naszej biblioteki i wypożyczania ksiażek!       

                               Photo                                                                             

 

LEKTURA NA WAKACJE

        Dnia 24.06.2013r. w naszej bibliotece odbyło sie spotkanie z dziećmi z I klasy Szkoły Podstawowej w Domaszkowie. W ramach promocji czytelnictwa każde dziecko wybrało sobie ulubione bajki - jako lektury wakacyjne. Za pomocą książki Wandy Chotomskiej pt."Kram z literami" uczniowie utrwalili sobie znajomość alfabetu. Spotkanie przebiegało w miłej i wesołej atmosferze, wszyscy chętnie czytali i przeglądali wybrane przez siebie książeczki.

                              Photo

                                                                 

 

 

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECZNEJ IZBIE REGIONALNEJ

        Z inicjatywy Biblioteki Publicznej 19.04.2013 r ., w ramach projektu "Międzylesie- Mała Ojczyzna w twórczości dzieci", dzieci z Przedszkola w Domaszkowie odwiedziły biblioteczną Izbę Regionalną w Międzylesiu. Podczas wycieczki nie zabrakło spaceru przez Międzyleski rynek, dzieci zapoznały się z historią zabytków miasta. Po powrocie odbyły się zajęcia plastyczne, w czasie których dzieci wykonały prace inspirowane historią Międzylesia.            Na zakończenie zaangażowanie maluchów zostało nagrodzone słodkim poczęstunkiem.

                                Photo

 

 

ZABAWA W PROGRAMIE PAINT

       05.02.2013 r. w Bibliotece Publicznej odbyły się zajęcia, na których dzieci uczyły się posługiwać programem Paint, tworząc ciekawe i oryginalne grafiki. Powstałe prace ozdobiły naszą Bibliotekę.

                                  Photo

 

 

FERIE ZIMOWE

       Podczas ferii zimowych 2013 r., w ramach współpracy Biblioteki Publicznej z Domem Kultury w Domaszkowie, dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu zajęciach plastycznych czy sportowych. Jednak największe zainteresowanie budziły zajęcia, na których dzieci poznawały sztukę kulinarną.

                                  Photo

 

 

                                         GALERIA ZDJĘĆ